Sprawy rozwodowe

W sytuacji, w której nie możesz porozumieć się z partnerem w kwestii rozstania, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie wypracować też wspólnego stanowiska w kwestiach opieki nad dziećmi czy podziału majątku.

Dlatego, gdy rozstanie jest koniecznością, skorzystanie z pomocy adwokata jest najlepszym rozwiązaniem.

Splecione dłonie osoby, która siedzi przy biurku, na którym leży obrączka. Całość symbolizuje sprawy rozwodowe.

Pomożemy:

 • ikona dekoracyjna

  skompletować dokumenty, przygotować niezbędne pisma

 • ikona dekoracyjna

  wykorzystać efektywnie dostępne środki prawne

 • ikona dekoracyjna

  sprawić by sprawa o rozwód miała dla Ciebie jak najkorzystniejszy przebieg

 • ikona dekoracyjna

  poprowadzić sprawę o opiekę nad małoletnimi dziećmi lub określić obowiązek alimentacyjny

 • ikona dekoracyjna

  w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie – ocenić, czy zachodzą wszystkie przesłanki do orzeczenia winy jednego z małżonków

 • ikona dekoracyjna

  poprowadzić sprawę o podział majątku w czasie trwania sprawy rozwodowej lub po uprawomocnieniu rozwodu

 • ikona dekoracyjna

  uzyskać wszelkie informacje związane zarówno z przebiegiem sprawy rozwodowej, jak i konsekwencjami rozwodu w płaszczyznach prawno-cywilnej i prawno-rodzinnej

Nie wiesz, jak zacząć? Przeprowadzimy Cię przez cały proces.

 • Zastanawiasz się: rozwód czy separacja?
 • Chcesz się dowiedzieć czy Twoja sprawa rozwodowa może zakończyć się na pierwszej rozprawie?
 • Chcesz ustalić – lub wykluczyć – ojcostwo?
 • Oczekujesz pomocy w kwestiach przyznania określonego wymiaru władzy rodzicielskiej, ustalenia miejsca zamieszkania dziecka po waszym rozstaniu oraz ustalenia obowiązku alimentacyjnego?
 • Potrzebujesz porady prawnej przed podjęciem decyzji o rozwodzie?
 • Nie widzisz możliwości porozumienia ze współmałżonkiem i chcesz, by negocjacje prowadził Twój pełnomocnik (bez emocji wobec Twojego byłego partnera za to ze skupieniem na przedmiocie sporu)?
 • Chcesz, by adwokat profesjonalnie reprezentował Cię w czasie rozprawy i czuwał nad wszystkimi kwestiami prawnymi podczas postępowania sądowego?
obrazek w tle

Rozwód z pomocą adwokata jest prostszy, szybszy i mniej stresujący. Zaufaj nam i pozwól poprowadzić swoją sprawę.

Kontakt

Zapewnimy Ci bezpieczeństwo na nowej drodze życia.

Przeprowadzimy Cię przez trudne tematy separacji, alimentów, zniesienia wspólnoty majątkowej małżeńskiej, ustalenia zakresu władzy rodzicielskiej (uregulowanie, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej) czy zasad kontaktów z dziećmi.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu poradzimy sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi i delikatnymi sprawami. Zapewnimy bezpieczeństwo powierzonym przez Ciebie wrażliwym informacjom.

Skontaktuj się z nami. Zajmiemy się Twoja sprawą.

Współpraca z doświadczonym adwokatem podczas rozwodu – o czym warto pamiętać?

Napisanie dobrego pozwu lub odpowiedzi na pozew oraz załączenie odpowiednich dokumentów jest kluczowe dla pomyślnego zakończenia spraw.

Pamiętaj – powołanie się na dowody dopiero w toku rozprawy będzie się wiązało z ich pominięciem. Dlatego tak ważna jest współpraca z doświadczonym specjalistą od rozwodów. Zobacz, czego możesz po nas oczekiwać:

 1. Umów się na spotkanie w Kancelarii Adwokackiej Piotr Nowakowski & Dominika Sujka-Kujawiak. Poznamy Twój problem, porozmawiamy o nim, wysłuchamy, jakie są Twoje oczekiwania (rozwód bez orzeczenia o winie, rozwód z orzeczeniem o winie, rozwód z orzeczeniem o winie obojga małżonków). Przedstawimy wstępnie możliwe rozwiązania dla
  konkretnej sytuacji.
 2. Wspólnie określimy przesłanki rozwodu. Omówimy strategię procesową. Porozmawiamy, czy i jakich świadków powołać w sprawie o rozwód, sformułujemy odpowiednio żądania dotyczące kwestii opieki nad dziećmi, wysokości alimentów. Ustalimy oczekiwania dotyczące podziału majątku wspólnego.
 3. Skompletujemy wszystkie dokumenty niezbędne do prowadzenia sprawy, np.: akt małżeństwa, akty urodzenia dzieci, oraz inne dowody służące poparciu Twoich twierdzeń.
 4. Będziemy z Tobą na każdym etapie prowadzonej sprawy. Przygotujemy wszystkie pisma procesowe, powiemy Ci, jakie dokumenty powinieneś zgromadzić na każdym etapie postępowania. Będziemy Cię reprezentować na każdej ze spraw.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zacznij działać.

Jestem zainteresowany

Skontaktuj się z nami.

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej?
Jesteś zainteresowany stałą współpracą z naszą Kancelarią?

Wypełnij formularz kontaktowy, napisz lub zadzwoń.

Dane kontaktowe

Temat i termin